شهردار کرمان:

اهمیت منفعت اجتماعی پروژه‌ی صاروج پارس بیش‌تر از منفعت اقتصادی آن است

 

 

 

شهردار کرمان گفت: منفعت اجتماعی پروژه‌ی صاروج پارس بیش‌تر از منفعت اقتصادی آن اهمیت دارد.

سیدمهران عالم‌زاده در بازدید از روند اجرای پروژه‌ی صاروج پارس که شهردار منطقه یک و معاون فنی عمرانی  شهردار وی را همراهی می کردند ، با بیان این‌که به‌عنوان یک شهروند کرمانی خوشحالم که پس از سال‌ها گودالی که در محدوده‌ی مرکزی و بافت تاریخی شهر وجود داشت، تبدیل به یک مکان تفریحی و تجاری می‌شود، گفت: وجود این زمین در این قسمت از شهر، معضلات اجتماعی زیادی داشت.

وی حضور سرمایه‌گذار در شهر کرمان را مغتنم شمرد و با بیان این‌که حضور سرمایه‌گذار خارجی نیز از اهمیت بیش‌تری برخوردار است، گفت: نقطه‌ی قوت دیگر این پروژه این است که توسط شرکت 115 که یکی از شرکت‌های توانمند کرمانی است، اجرا می‌شود.

شهردار کرمان کیفیت اجرای پروژه‌ی صاروج پارس را متمایز از سایر پروژه‌هایی که در کرمان اجرا شده، دانست و گفت: علاوه بر کیفیت کار، این پروژه تمام ضوابط میراثی را در حوزه‌ی طراحی رعایت کرده است.

عالم‌زاده افزود: پروژه‌ی صاروج پارس با کاربری‌های مجاور نیز هم‌سوست و تداخلی با کاربری‌های مجاور ندارد و این مهم نگرانی کسبه‌ی را رفع می‌کند.

وی مزیت دیگر این پروژه را تکنولوژی اجرای پروژه دانست و بیان کرد: زیرساخت و بخش اسکلت این پروژه با تکنولوژی بالا اجرا شده؛ بنابراین، قطعاً وقتی در زیرسازی که به چشم مردم نمی‌آید، دقت فراوانی شده، در تأسیسات فنی و نما نیز دقت نظر وجود خواهد داشت.

شهردار کرمان با بیان این‌که شهر و شهرداری کرمان از زمین خالی موجود در این منطقه انتفاعی نمی‌برد، گفت: پس از پایان پروژه فضاهای تجاری آن درآمدزا خواهند بود و از محل پرداخت مالیات و عوارض توسط واحدهای تجاری، شهردای و شهر کرمان ذی‌نفع خواهد شد.

عالم‌زاده افزود: به‌طور کلی منفعت هر پروژه‌ای که توسط سرمایه‌گذاری در شهر اجرا می‌شود، به شهر و شهرداری هم خواهد رسید.

وی بار دیگر ضمن تشکر از سرمایه‌گذار خارجی پروژه‌ی صاروج پارس، اظهار امیدواری کرد این سرمایه‌گذار فقط به اجرای همین پروژه بسنده نکند و پروژه‌های دیگری را نیز در استان و به‌ویژه شهر کرمان اجرا کند.

شهردار کرمان از شرکت 115 و برادران ضرابی که موجب هدایت سرمایه‌گذار خارجی برای اجرای پروژه‌ی صاروج پارس شدند نیز، تشکر کرد.

مدیرعامل شرکت صاروج پارس هم در این بازدید با بیان این‌که پروژه‌ی صاروج پارس، پروژه‌ی شیک و کاملی است که نفع آن به کل استان کرمان خواهد رسید، گفت: پروژه‌ی صاروج پارس در زمین سه هکتاری با کاربری تجاری و تفریحی در حال اجراست.

ضرابی افزود: طراحی این پروژه که اکنون به مرحله‌ی اسکلت رسیده، براساس معماری مسجد جامع، معماری قدیم کرمان و بازار کرمان است.

وی درخصوص دلایل تأخیر در اجرای این پروژه گفت: از دلایل تأخیر در اجرای پروژه‌ی صاروج پارس، علاوه بر تملک 224 پلاک با بیش از 300 سند که به همت شهرداری انجام گرفت، طراحی پروژه نیز بود.

ضرابی افزود: در طراحی این پروژه نظر مثبت تمام افراد و دستگاه‌های مربوط ازجمله مشاور، میراث فرهنگی، شورای عالی معماری شهرسازی و مقامات استان کرمان گرفته شده است.

وی ادامه داد: در این پروژه تمام افراد و دستگاه‌های استان ازجمله رییس‌کل دادگستری، دادستان کرمان، نماینده‌های مردم در مجلس شورای اسلامی، استانداران کرمان از آقای دهمرده تا رزم‌حسینی، اداره‌کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، بازرسی استانداری و اداره‌کل اطلاعات دخیل بوده و نقش داشته‌اند.

ضرابی بیان کرد: در این پروژه تمام مسایل مربوط به ارتفاع رعایت شده و نمای ساختمان نیز مورد تأیید قرار گرفته است.

وی از ساخت 18 هزار تن اسکلت فلزی مورد نیاز این پروژه خبر داد و گفت: تاکنون، 7000 تن از اسکلت فلزی پروژه به‌طور کامل نصب شده است.

ضرابی ادامه داد: نقشه‌های این پروژه به تأیید سازمان آتش‌نشانی تهران نیز رسیده است.

وی با بیان این‌که 2000 پارکینگ در این پروژه در نظر گرفته شده است، گفت: هم‌چنین این پروژه به‌گونه‌ای طراحی شده که در تضاد با عمده‌فروشی‌های خیابان امام و کسبه‌ی بازار نباشد؛ بلکه مکمل آن‌ها باشد.

مرتضی، عضو هیأت مدیره‌ی شرکت صاروج پارس نیز در این بازدید ضمن تشکر از مجموعه‌ی دولت و شهرداری کرمان که کمک کردند تا این پروژه اجرا شود، گفت: پروژه‌ی صاروج پارس علاوه بر سودآوری برای سرمایه‌گذار، برای مردم کرمان و حتی کشور سود دارد.

 

 

 

ورود کاربران

Go to top