با مشارکت شهرداری منطقه یک و کسبه بازار انجام پذیرفت:

 

بهسازی وسنگ فرش معبر منتهی به بازار کفاشان

 

 

 

 

شهردار منطقه یک کرمان از سنگفرش یکی از معبرهای بافت تاریخی منتهی به بازار کفاشان با مشارکت کسبه خبر داد.

 

مهندس علی سعیدی با بیان این مطلب که بافت کهن شهر کرمان یکی از بافت‌های منحصر بفرد تاریخی است که در آن اماکن تاریخی متعددی از جمله بازار بزرگ سرپوشیده ، مساجد ، میدان و حمام گنجعلیخان ، موزه ، آب ‌انبار و کاروانسراهای بسیاری واقع‌شده اظهار داشت:

 

به منظور احیا و کمک به رونق اقتصادی و سهولت در عبور و مرور شهروندان ، شهرداری منطقه یک با مشارکت کسبه مجتمع های تجاری کوروش و سمین ، بهسازی معبر مجاور این مجتمع ها را (واقع در کوچه سردار) آغاز نموده است .

 

وی مشارکت شهروندان به ویژه اصناف و کسبه را در اجرای توسعه ، عمران و آبادانی شهرکرمان ضروری دانست و  افزود : طی رایزنی هایی که با کسبه محل صورت گرفته مقرر شد شهرداری منطقه یک نسبت به بهسازی معبر مجاور این مجتمع ها با مشارکت آنان و براساس طرح تاییدی اداره میراث فرهنگی اقدام نمایند.

 

شهردار منطقه یک ادامه داد: به دلیل نامناسب بودن کفسازی این محل و ضرورت اصلاح آن ، در راستای ارتقای کیفی سطح معابر، پروژه کفسازی ، پیاده روسازی و احداث گلکار توسط شهرداری منطقه یک انجام می شود.

 

 مهندس سعیدی با بیان اینکه کف سازی بازار متناسب با بافت کهن صورت می گیرد ، بیان کرد: زیبایی بصری و مقاومت در برابر شرایط جوی از جمله ویژگی های اجرای این طرح است.

 

وی با بیان این که بازار بزرگ قلب اقتصادی شهر بوده و مرمت بازار و معابر منتهی به آن ، احیاگر محور گردشگری می باشد ، گفت: امید است با تعامل و مشارکت کسبه و بازاریان گام هایی اساسی در جهت رفع معضلات بافت کهن برداریم.

 

شهردار منطقه یک در پایان ضمن اعلام آمادگی مشارکت با شهروندان، نهادها و ارگان های دولتی در جهت توسعه و عمران شهری خاطر نشان کرد:

شهرداری ها به تنهایی و بدون همکاری شهروندان کارایی مطلوب را نخواهند داشت و مشارکت فعال شهروندان در پیشبرد اهداف مدیریتی و توسعه پایدار شهری امری ضروی است

ورود کاربران

Go to top