سرپرست شهرداری منطقه یک خبر داد:

 

دفع آب‌های سطحی در منطقه یک کرمان

 

 

سرپرست شهرداری منطقه یک از اقدامات این منطقه در راستای رفع آبگرفتگی معابر در زمان بارندگی خبر داد.

رضا خیاط‌زاده گفت: با توجه به هم‌سطح بودن معابر شهر کرمان و ایجاد آبگرفتگی در زمان بارندگی‌های فصلی، شهرداری منطقه یک تمهیداتی در خصوص رفع آبگرفتگی معابر در برنامه کاری خود قرار داده است.

وی با اشاره به وجود محدوده بافت تاریخی و وسعت منطقه و ضرورت دفع آب‌های سطحی در زمان بارندگی، افزود: عملیات دفع آب‌های سطحی در خیابان میرزارضای کرمانی، بولوار شهید دادبین شرقی، بولوار شهید دادبین غربی، خیابان شهدا، میدان شهدا، خیابان شهدای دارلک و بزرگ‌راه آیت‌الله خامنه‌ای (ورودی بولوار فرزانگان و جنب پل عابر پیاده باستانی پاریزی) از طریق سپتیک‌ دفع آب‌های سطحی و موتور پمپ‌ها در حال انجام است.

سرپرست شهرداری منطقه یک ادامه داد: آب‌های سطحی در خیابان میرزارضای کرمانی و میدان شهدا از طریق کانال هدایت آب‌ها در بولوار شهدای خانوک به صورت ثقلی به گودال (گوراب) جنوب بلدالامین هدایت و دفع می‌شود.

وی با اشاره به حفر چاه‌های جذبی در معابر اصلی و فرعی سطح منطقه در جهت رفع معضل آب‌گرفتگی معابر، گفت: همچنین نقاطی که در سنوات گذشته چاه‌های جذبی در آن حفر، اما ورودی چاه‌ها مسدود شده بود نیز مشخص و با سربرداری و به‌سازی ورودی چاه، آب‌های سطحی به داخل چاه سرازیر می‌شود.

خیاط‌زاده افزود: با توجه به اینکه بزرگ‌راه آیت‌الله خامنه‌ای جزو نقاطی است که با مشکل آب‌گرفتگی مواجه است، آب‌های سطحی آن، با اجرای پروژه احداث کانال دفع به طول 400 متر و اتصال به سپتیک انتهای بولوار باستانی پاریزی و خط لوله انتقال آب از پل باستانی پاریزی (به طول 2000 متر)، به گودال بلدالامین هدایت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های رفع معضل آب‌گرفتگی و آب‌کشی از ساعات اولیه بارندگی مشغول فعالیت هستند.

 

 

ورود کاربران

Go to top