شهردار کرمان خطاب به کارکنان شهرداری تأکید کرد:

 

ضرورت تلاش برای افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها/ همه در یک کشتی نشسته‌ایم

 

 

 

شهردار کرمان گفت: از تمام همکاران شاغل در شهرداری انتظار داریم در زمینه‌ی افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها تلاش کنند.

سیدمهران عالم‌زاده در جمع کارکنان شاغل در شهرداری منطقه یک، با اشاره به رکود اقتصادی به‌ویژه رکود در بخش ساخت‌و‌ساز گفت: درآمدهای شهرداری کرمان از محل صدور پروانه، تفکیک و فروش تراکم بوده که درآمدهای ناپایدار محسوب می‌شود و با رکود اقتصادی این درآمدها به‌شدت کاهش یافته است.

 

پرداخت ماهانه 18 میلیارد تومان حقوق به پرسنل شهرداری

وی با بیان این‌که شهرداری کرمان 2700 نفر نیروی رسمی و قراردادی و 2000 نفر نیروی شرکتی دارد، گفت: سال گذشته ماهانه 16 میلیارد تومان در شهرداری کرمان حقوق پرداخت می‌شد که امسال این مبلغ به 18 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و این درحالی است که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، ماهانه هشت میلیارد تومان از محل 30 درصد ارزش افزوده به شهرداری کرمان پرداخت می‌شود؛ بنابراین، کسری این مبلغ باید توسط کارکنان شهرداری‌های مناطق و سازمان‌ها تأمین شود تا فقط بتوانیم حقوق پرداخت کنیم.

شهردار کرمان افزود: از همکاران در حوزه‌های مختلف انتظار داریم در زمینه‌ی کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها و هم‌چنین وصول عوارض و مطالبات شهرداری تلاش کنند.

 

همه‌ی ما در یک کشتی نشسته‌ایم

عالم‌زاده با بیان این‌که در شهرداری کرمان نباید بین نیروهای رسمی، قراردادی و شرکتی تفاوتی قائل باشیم، تصریح کرد: نیروهای شرکتی که وظیفه‌شان تنظیف و جمع‌آوری زباله است، کار خود را به بهترین شکل انجام می‌دهند، اما آیا ما نیز به‌عنوان نیروهای رسمی و قراردادی که وظیفه‌ی کسب درآمد و کاهش هزینه‌ها را بر عهده داریم، کار خود را درست انجام می‌دهیم؟

وی افزود: همه‌ی ما در یک کشتی نشسته‌ایم؛ بنابراین، نباید این ذهنیت وجود داشته باشد که چون نیروی رسمی و یا قراردادی هستیم، حقوق ما به‌موقع پرداخت خواهد شد.

شهردار کرمان با اشاره به این‌که معاونت‌های مالی و شهرسازی در زمینه‌ی کسب درآمدها فعال هستند و معاونت‌های خدمات شهری و فنی در زمینه‌ی هزینه‌کرد گفت: اگر معاونت‌هایی که در زمینه‌ی هزینه‌کرد فعالیت می‌کنند، کار خود را درست انجام دهند، شهروندان احساس رضایت کرده و با رغبت بیشتری نسبت به پرداخت عوارض اقدام می‌کنند.

 

وقتی درآمد نداشته باشیم، نیروی رسمی، قراردادی و شرکتی نمی‌شناسد

عالم‌زاده با تأکید بر این‌که باید دست‌به‌دست هم دهیم و از شرایط سخت امروز عبور کنیم، به تلاش تمام کارکنان شهرداری در زمینه‌ی درآمدزایی و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد و گفت: وقتی کسب درآمد نداشته باشیم و منابعی نباشد، نیروی رسمی، قراردادی و شرکتی نمی‌شناسد؛ چراکه هیچ تضمینی برای پرداخت حقوق وجود نخواهد داشت؛ بنابراین، تمام همکاران باید با تلاش مضاعف، همت کنند تا امسال که سال پرچالشی است را به‌خوبی پشت سر بگذاریم.

وی به موضوع برجام و مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: با رکود اقتصادی و افزایش قیمت سکه، خودرو و ارز، سرمایه‌گذاران دیگر در بخش مسکن هزینه نمی‌کنند؛ بنابراین، دیگر به سمت ساخت‌و‌ساز نمی‌آیند و پروانه‌ی ساختمان هم صادر نخواهد شد.

 

پرداخت اضافه‌کار هدفمند خواهد شد

شهردار کرمان هم‌چنین به موضوع پرداخت اضافه‌کاری اشاره کرد و گفت: قرار نیست اضافه‌کاری پرداخت نشود؛ بلکه اضافه‌کاری عادلانه پرداخت خواهد شد.

عالم‌زاده تصریح کرد: افرادی که کار می‌کنند، باید اضافه‌کاری بیشتری دریافت کنند و افرادی که کار نمی‌کنند، نباید اضافه‌کاری بگیرند.

وی با بیان این‌که یک ریال از میزان اضافه‌کاری‌ای که پرداخت می‌شود، کم نخواهد شد، گفت: اما پرداخت اضافه‌کار هدفمند خواهد شد.

 

اعطای کارت خرید دو میلیون تومانی به پرسنل شهرداری

شهردار کرمان به اقدامات مختلف در حوزه‌ی رفاهی هم اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ی تأمین مسکن و شرکت تعاونی در حال برنامه‌ریزی هستیم تا دغدغه‌های همکاران در این زمینه به حداقل برسد.

عالم‌زاده افزود: در حال رایزنی با فروشگاه‌ها و کارخانجات مختلف هستیم تا همکاران برای خرید اقلام مختلف از تخفیف‌های ویژه برخوردار شوند.

وی ادامه داد: به همکاران شهرداری کارت خرید اعتباری دو میلیون تومانی نیز تعلق خواهد گرفت تا در صورت تأخیر در پرداخت حقوق، بتوانند از این کارت‌ها استفاده کنند.

شهردار کرمان هم‌چنین از پرداخت تسهیلات کم‌بهره و وام‌های با سود رایج به کارکنان شهرداری خبر داد.

 

هرگونه استخدام و تبدیل وضعیت ممنوع است

عالم‌زاده هرگونه استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری را نیز طبق دستورالعمل وزارت کشور ممنوع دانست.

شهردار کرمان هم‌چنین با بیان این‌که شهرداری‌های مناطق باید تمام امور اداره منطقه را به‌عهده بگیرند، گفت: سازمان‌های وابسته به شهرداری باید عملکرد نظارتی و حمایتی داشته باشند.

وی به غیرواقعی بودن لوایح عوارض هم اشاره کرد و گفت: امسال تلاش می‌کنیم تا لوایح عوارضی مشابه با سایر شهرها و واقعی شود تا در سال‌های آینده عوارض واقعی گرفته شود.

شهردار کرمان پرسنل شهرداری را نیروهایی باغیرت دانست و گفت: کارکنان شهرداری با کار شبانه‌روزی و دلسوزی، حتی در دشوارترین شرایط نمی‌گذارند هیچ کاری زمین بماند.

عالم‌زاده ضمن تشکر از تمام کارکنان شهرداری، پرداخت حقوق تمام کارکنان شهرداری را اولویت نخست مدیریت شهری دانست و با اشاره به موضوع خزانه‌داری مشترک گفت: خزانه‌داری مشترک، کمک می‌کند تا حقوق پرسنل که اولویت نخست مدیران شهرداری است، به‌موقع پرداخت شود.

وی هم‌چنین از پرداخت بخشی از حقوق نیروهای شرکتی تا پایان اردیبهشت‌ماه خبر داد.

 

نشست‌ شهردار با کارکنان شهرداری‌های مناطق تداوم داشته باشد

سرپرست شهرداری منطقه یک نیز در این جلسه ضمن تشکر از تمام همکارانش در شهرداری منطقه یک گفت: همکاران شهرداری منطقه یک، در زمینه‌ی افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند.

رضا خیاط‌زاده کارکنان شهرداری منطقه یک را نیروهایی با غیرت دانست که هیچ‌وقت کم‌کاری نمی‌کنند و گفت: اگر برخی همکاران کار کمتری انجام می‌دهند، شاید به این دلیل است که ما به‌عنوان مدیر مجموعه، برای آن نیرو کاری تعریف نکرده‌ایم.

وی هم‌چنین از شهردار کرمان درخواست کرد نشست‌ها با کارکنان شهرداری‌های مناطق تداوم داشته باشد

 

ورود کاربران

Go to top