شهردار منطقه یک خبرداد :


بانوان همکاری که در ساعت های غیر اداری ورزش کنند مورد تشویق قرار می گیرند

 

 
شهردار منطقه یک در نخستین جلسه هم اندیشی مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری با پرسنل بانوی این منطقه ،  ضمن تأکید بر اهمیت سلامت زنان در جامعه از ارائه تشویق های ویژه ای  برای بانوانی که در ساعات غیراداری در برنامه های ورزشی پیش بینی شده شهرداری شرکت کنند ،  خبرداد.
در این نشست که  با هدف ارائه برنامه های کاری امور بانوان و خانواده شهرداری و هم اندیشی با بانوان شاغل در این منطقه و با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی این منطقه برگزار شد ، مهندس رضا خیاط زاده ، ضمن تقدیر از تلاشهای پرسنل بانوی این منطقه بواسطه حضور موثر در عرصه اجتماع و امورات خانه توجه به ورزش و سلامت جسمی بانوان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : شهرداری منطقه یک تشویق های ویژه ای را برای بانوانی که در ساعات غیراداری در برنامه های ورزشی پیش بینی شده  شهرداری شرکت کنند، اختصاص خواهد داد .
وی همچنین با انجام پیاده روی بانوان شاغل در منطقه در ابتدای صبح برای  سه  روز در هفته به مدت نیم ساعت موافقت نمود .
 در این نشست مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری کرمان ضمن تشکر از همراهی شهردار منطقه یک  ، معاون منابع انسانی این منطقه و بانوان شاغل در منطقه یک شهرداری،  جهت حضور در این نشست هم اندیشی ، به برخی چالشهای زنان در جامعه از جمله کمی میزان مشارکت اجتماعی ، کمی اعتماد به نفس و عدم توجه به سلامت جسمی و روانی در بین بانوان اشاره کرد ،
وی توجه به تحقیقات علمی و مطالعات انجام شده در حوزه زنان را راهکاری مناسب جهت برنامه ریزی ها دانست و گفت: متأسفانه حضور اجتماعی زنان در جامعه هزینه های بالایی برای بانوان دارد و لازم است که بانوان خود در جهت کاهش این هزینه های جسمی و روانی قدم بردارند.
ساراکارگر جهرمی با اشاره به اینکه مشارکت اجتماعی زنان در حوزه های تصمیم گیری بسیار پایین است، یادآور شد؛ تحقیقات روز دنیا نشان داده است که زنان برای پیشرفت ، به ارتباط و حمایت یکدیگر نیاز دارند و لازم است خود در جهت احقاق حقوق زنان گام بردارند.
وی همچنین کمی تحرک و ورزش را از دیگر چالشهای پیش روی زنان عنوان کرد و گفت: بدین منظور برنامه های دورهمی ورزشی - فرهنگی ویژه ای برای بانوان شاغل در شهرداری در نظر گرفته شده است.
دبیر ستاد شهر دوستدار کودک  از انجام مذاکراتی جهت استفاده همکاران  از استخر ، سینما و مراکز فرهنگی و همچنین انجام چک آپ سلامت برای بانوان شاغل در شهرداری خبر داد.
وی از انجام مذاکراتی برای راه اندازی بازارچه فروش تولیدات زنان بی سرپرست و مذاکراتی در خصوص تشکیل کمیته زنان موفق کرمانی و برخی اقدامات فرهنگی به منظور جلب توجه به حوزه زنان نیز خبر داد .
در این نشست خانم زهرا جهانگیری  معاون برنامه ریزی و منابع انسانی منطقه یک نیز ضمن ارایه آماری در خصوص بانوان شاغل در  این منطقه ،  برگزاری کلاس های ورزشی بویژه شنا ، ایجاد کانال اطلاع رسانی برای بانوان تشکیل کارگروهی برای ارتباط بیشتر با مدارس و لزوم برگزازی جلسات مشاوره برای بانوان را خواستار شد .
در این جلسه بانوان شاغل در منطقه یک نیز به ارایه دیدگا هها و نظرات و درخواستهایشان به منظور بهتر شدن شرایط حضور زنان پرداختند .گفتنی است در این جلسه که در محل دفتر شهردار منطقه یک برگزار شد ، فرم های مخصوص بانک اطلاعات بانوان شهرداری نیز توسط پرسنل بانوی  این منطقه تکمیل گردید .

ورود کاربران

Go to top